• Pomem, Pöh, Paem, Pmyo Hazırlık Kursları
  • Regnum Sports
Kastamonu Üniversitesi

Koordinasyon Parkuru

Aday başlangıç çizgisindeki yerini alır.
Başlama komutu ile fotoselin bulunduğu kapıdan geçerek 110 cm yüksekliğindeki atlama
beygirinin üzerinden engeli tüm vücudu ile geçer
Aday minder üzerine gelir ve öne takla atar.
Takla atan aday 30 cm yükseklikteki denge aletine çıkar, üzerinde yürür veya koşar.
Dengeden düşen veya ayağı yere değen aday düştüğü yerden tekrar dengeye çıkar,yürümeye-koşmaya devam eder. Yapılan her hata(yerdeki her adım, düşme) için adaya 1sn. cezası verilir. Adaylar denge tahtasınıçizgi ile belirlenen son alana basarakgeçmek zorundadır. Aday belirlenen alana basmadan diğer istasyona geçerse1sn cezası ile cezalandırılır.
Aday el merdivenine geçer. Aday el merdiveninden düşerse tekrar baştan başlar. 2.tekrarında belirlenen tutuş alanına kadar ilerleyip düşen aday el merdiveninin sonundakikasanın üzerinden geçerek bu istasyonu geçer. Ancak
2. tekrarında belirlenen tutuş alanına kadar gelemeden düşen aday 3. tekrar için tekrar baştan başlar. Eğer bu hakkında da düşerse el merdiveninin sonundaki kasanın üzerinden geçerek bu istasyonu geçer.
El merdiveninden çıkan aday koşarak renkli top istasyonuna gelir. Her bir topu kendi rengindeki kutuya koyar. Koyulan topun çıkması durumunda aday çıkan topu tekrar koymadan diğer topa geçemez. Aday topları tek tek taşıyacaktır ve istasyon terk edildiğinde tüm topların ilgili renkteki kutularda olması zorunludur. Farklı kutulara top koyma veya topların kutu dışına çıkması 1’er sn cezası ile cezalandırılır. Topların uzaktan fırlatılarak kutulara koymaya çalışmak veya topu kasaya koymayı denemeden parkuru terk etmek diskalifiye sebebidir.
Aday topları uygun bir şekilde koyduktan sonra istediği ayakla başlamak şartıyla (sağ-sol veya sol-sağ) tüm dairelerin içine sırayla basmak zorundadır. Dairelerin içine basılmayan her adım 1 sn cezası ile cezalandırılır
Aday filenin üstünden top atma istasyonuna gelir. Topları tek tek filenin üzerinden atar,fileden geçen topu yakalar ve kasaya koyar. Topun filenin altından geçmesi durumunda aday topu alır ve filenin üstünden geçene kadar atar. Kasaya konulan topun çıkması durumunda ise aday çıkan topu tekrar alır ve kasaya koyar. Topları kasaya koymadan parkuru terk etmek diskalifiye sebebidir.
Aday topları uygun kasaya koyduktan sonra sıçrama istasyonuna gelir. Bu istasyonda öne
sağa – öne - sola- öne olmak üzere 5 adet çift ayak sıçrama yapar. Bütün sıçramalar çift ayakla yapılmak zorundadır. Yere düşüşler tek ayakla olabilir. Her tek ayak sıçrama 1 sn ile cezalandırılır
 Aday 45 derecelik açılarla ve 210 cm aralıklarla dizilmiş olan engeller arasında slalom yapar. Aday engelleri kendisine avantaj sağlayacak şekilde oynattığı durumda 1 sn cezası ile cezalandırılır. Slalom sırasını atlarsa diskalifiye sebebidir.

 

 

 


Kastamonu Üniversitesi
Kastamonu Üniversitesi
Sınav Tarihi

 22 - 23 Ağustos 2016 İlk Aşama
 24 - 27 Ağustos 2016 İkinçi Aşama

Sınav Sistemi
2 Aşamalıdır. 1.Aşama Branş ön elmedir. 2.Aşama 3 şekildedir. A-) 20m Mekik B-)20m Koşu C-)Koordinasyon
Özgeçmiş
Var
Bölümler Kontejan
Beden Eğitimi Bölümü 40 Erkek 28 Bayan 22 Milli 32 Yabancı
Antrenörlük Bölümü 25 Erkek 18 Bayan 8 Milli 14 Yabancı
Antrenörlük Bölümü 2 25 Erkek 18 Bayan 8 Milli 14 Yabancı
Yöneticilik Bölümü 28 Erkek 18 Bayan 4 Milli 14 Yabancı
Yöneticilik Bölümü 2 28 Erkek 18 Bayan 4 Milli 14 Yabancı


 

Baraj Puanı
NL 200 MS&SL 150
Kimler Düşünebilir
YGS Puanı orta düzeyde olan Branşı iyi olan arkdaşlar başvurabilir.

BENZER KILAVUZLAR