• Pomem, Pöh, Paem, Pmyo Hazırlık Kursları
  • Regnum Sports
Gazi Üniversitesi

 KOORDİNASYON PARKURU

1. İstasyon: Öne takla.
 
2. İstasyon: Aday 50 cm yükseklikteki denge tahtası üzerinde sondaki işaretli alana kadar yürü / koşar. Denge tahtası sonundaki işaretli alana basmadan veya geçmeden tahtadan inen veya düşen aday kaldığı yerden geri çıkarak devameder.
 
3. İstasyon: Bayanlar için 60 cm erkekler için 80 cm yüksekliğindeki ve koşu
yönüne paralel olan engelin önce üzerinden sıçrayıp, daha sonra altından geçilip 8 hareketini bitirerek istasyon tamamlanır.
,
4. İstasyon: Aday farklı 2m, 4m, 6m, ve 8 m aralıklarla koyulan huniler arasında Yoyo koşusu yapar. Aday ilk huniden başlamak kaydıyla her huniye eli ile dokunmak zorundadır. Huniye dokunmadan dönen aday geri çevrilir ve huniye dokunması sağlanır.

5. İstasyon: Kasa içindeki sağlık toplarını birer birer diğer kasaya taşınır. Topların taşınmasında belli bir sıra yoktur. Taşınan toplar mutlaka kasaya konmalıdır. Aksi takdirde aday topu koyması için geri çevrilir. Kasanın içine koyulan fakat zıplayıp dışarı çıkan top kasa içine koyulmuş sayılır. Kasanın kenarlarına çarpıp dışarı çıkan top mutlaka alınıp kasa içine konulmalıdır.
 
6. İstasyon: Kasa içinden alınan hentbol topu erkekler için 3 m , bayanlar için 2.5 m yükseklikteki filenin önce sağ tarafından sağ elle atılarak üzerinden geçirilir vediğer taraftan tutulur, daha sonra sol taraftan sol elle atılan hentbol topu diğer taraftan tutulur. Bu hareket her yön için 2 kez ( toplam 4 kez ) yapılır.Topun file üzerinden geçmesi zorunludur.
 
7. İstasyon: 40 cm yüksekliğindeki banktan beş kez çift ayak sıçrama yapılır. Her eksik sıçrayan aday geri çevrilerek eksik sıçraması tamamlatılır.

8. İstasyon: Lastiklerinin içine tek ayakla basarak koşu.
 
9. İstasyon: Slalom koşusu. Aday 5 adet dikmenin arasından slalom koşusu yapar. Koşu sırasında dikmeleri deviren veya düzeni bozacak şekilde yerinden oynatan aday dönerek o slalomu tekrar geçer. Slalom istasyonunu tamamlayan aday koşu yaparak parkuru tamamlar.
 

Gazi Üniversitesi
Gazi Üniversitesi
Sınav Tarihi

26 Temmuz 2016

Sınav Sistemi
2 Aşamalıdır. 1. Aşama Koordinasyon 2. Aşama Branş sınavıdır.
Özgeçmiş
Bölümler Kontejan
Beden Eğitimi Bölümü 30 Erkek 20 Bayan
Antrenörlük Bölümü 40 Erkek 20 Bayan

 

 

Baraj Puanı
Öğretmenlik 300 Antrenörlük 250 puandır.
Kimler Düşünebilir
Baraj Puanı yeten Koordinasyondan elenmiyecek kadar puan alabilen bütün adaylar düşünebilir.

BENZER KILAVUZLAR