• Pomem, Pöh, Paem, Pmyo Hazırlık Kursları
  • Regnum Sports
Batman Üniversitesi

 1. İstasyon  : uzaklıktaki jimnastik minderinin üzerinden öne takla atar (Her türlü olabilir).

2.İstasyon: Aday jimnastik minderine 3 metre uzaklıkta bulunan kasada bulunan futbol topunu alarak ayağı ile çapraz olarak ikişer metre aralıklarla yerleştirilmiş olan slalom çubuklarının etrafından belirtilen yönlerde dripling yapar. Toplam 5 adet slalom çubuğu bulunmaktadır. Hareket bitirildikten sonra aday, topu basketbol istasyonun başlangıcında bulunan kasaya topu eliyle bırakarak, kasada bulunan basketbol topunu alıp diğer istasyona geçer. Aday dripling esnasında topu kaçırırsa topu alıp slaloma kaldığı yerden devam eder veya slalom çubuğunu dripling yapmadan geçerse bir önceki slalom çubuğuna geri dönerek harekete kaldığı yerden devam eder. Aday istediği ayak ile (Sağ veya sol, sağ-sol) dripling yapabilir. Kasanın içine girip çıkan topu aday kesinlikle tekrar kasaya bırakmak zorundadır.

3.İstasyon: Aday futbol son slalom çubuğuna 4 metre uzaklıkta bulunan basketbol slalom çubukları arasından dripling yapmak üzere kasadaki basketbol topunu alarak, çapraz olarak ikişer metre aralıklarla yerleştirilmiş olan slalom çubuklarının etrafından belirtilen yönlerde basketbol topu ile dripling yapar. Toplam 5 adet slalom çubuğu bulunmaktadır. Hareket bitirildikten sonra, aday topu voleybol istasyonun başlangıcında bulunan kasaya topu eliyle bırakarak, kasada bulunan voleybol topunu alıp diğer istasyona geçer. Aday dripling esnasında topu kaçırırsa topu alıp slaloma kaldığı yerden devam eder veya slalom çubuğunu dripling yapmadan geçerse bir önceki slalom çubuğuna geri dönerek harekete kaldığı yerden devam eder. Aday istediği el ile (Sağ veya sol, sağ-sol) dripling yapabilir. Kasanın içine girip çıkan topu aday kesinlikle tekrar kasaya bırakmak zorundadır.

4. İstasyon: Aday basketboldaki son slalom çubuğuna 3 metre uzaklıktaki kasa içinden bulunan voleybol topunu alarak duvara 3 metre uzaklıkta çizilmiş olan çizginin gerisinden çift el ile duvarda belirlenmiş olan 60x60 cm kare içerisine istenilen şekilde 3 (üç) atış yapar. Aday hedefe üç atışı tamamlayana kadar atışa devam eder. Atış sırasında 3 metre çizgisi geçilmez. Aday atış sırasında kaçan topu tekrar alarak kaldığı yerden devam eder. Aday üç atışı bitirdiğinde topu istasyonun bitiminde bulunan kasaya bırakarak diğer istasyona geçer. Kasanın içine girip çıkan topu aday kesinlikle tekrar kasaya bırakmak zorundadır.

5. İstasyon: Aday harekete, 40 cm yüksekliğindeki sıçrama tahtasından çift ayak sıçrayarak başlayıp, sağa ve sola olmak üzere 5 sıçrama hareketini tamamlar. Aday harekete çift ayakla başlar ve çift ayak basarak bitirir. Adayın sıçrama tahtasından diğer tarafa geçerken sıçrama tahtasına basması, tahtaya dokunması ve tahtayı tutması hata olarak kabul edilir. Adayın hatalı yaptığı sıçrama hareketi istasyon sayısına dahil edilmeyip aday harekete kaldığı yerden devam eder.

6. İstasyon: Aday sıçrama tahtasına 3 metre uzaklıkta bulunan ve aralarında 4.50 metre mesafe olan honilerin etrafından koordinasyon parkurunda çizilmiş olan oklar yönünde ilerleyerek koşularını en kısa sürede tamamlamaya çalışırlar.

7.     İstasyon: Aday koşu honilerine 3 metre uzaklıkta olan 1.20 metre yüksekliğinde ve1.65 metre uzunluğundaki ve 35 cm genişliğindeki atlama beygirinden, erkek adaylar avuçları atlama beygirinin üzerine dokunmak şartıyla atlama beygirinin üzerinden atlayarak 4 metre uzaklıktaki bitiş çizgisinden geçerek parkuru tamamlamaya çalışırlar. Bayan adaylarda ise atlama beygiri yatay olarak çevrilir ve bayan adaylarda avuçları atlama beygirinin üzerine dokunmak şartıyla atlama beygirinin üzerinden atlarlar ve hızlıca finişe giderek parkuru tamamlarlar.

 


Batman Üniversitesi
Batman Üniversitesi
Sınav Tarihi

21-25 Ağustos 2017

Sınav Sistemi
Koordinasyon&Özgeçmiş
Özgeçmiş
Var
Bölümler Kontejan

Beden Eğitimi Bölümü

37 Erkek 23 Bayan

Spor Yöneticiliği Bölümü

30 Erkek 20 Bayan

Spor Yöneticiliği Bölümü 2

30 Erkek 20 Bayan

Antrenörlük Bölümü

37 Erkek 23 Bayan

 

 

Baraj Puanı
Beden Eğitimi Bölümü 200 Puan Diğer Bölümler 190 Puandır. Milli 150 Puandır.
Kimler Düşünebilir
Koordinasyonu çok iyi ve az özgeçmişi olan adaylara önerilir.
Koordinasyon %75 Özgeçmiş %25 Etkili

BENZER KILAVUZLAR